“Natura jest naszą siłą” – projekt programu “Erasmus +” w chojeńskim gimnazjum [foto]

1 września  gimnazjum w Chojnie rozpoczęło realizację programu Erasmus+ 2015-2018, projektem “Natura jest naszą siłą . Nature is our strength (NIOS)”. Projekt jest finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach współpracy na rzecz innowacji i dobrych praktyk. Został zaplanowany na lata 2015-2018. 

Nad planem projektu pracowali nauczyciele ze  szkół: College Andre Malraux w Granville (Francja), Muusap Atuarfia  w Saattut – Uummannaq  (Grenlandia) oraz Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie (Polska).

Projekt ten umożliwia integrację i wymianę młodzieży oraz kadry nauczycielskiej z krajów członkowskich, stawia przede wszystkim na naukę poprzez bezpośrednie działanie, rozwija twórcze myślenie oraz zachęca do komunikowania się w językach obcych.
W czasie realizacji projektu zaplanowane zostały spotkania we Francji, na Grenlandii i w Polsce, podczas których uczestnicy projektu będą poszerzali swoją wiedzę z zakresu środowiska naturalnego i będą doskonalili umiejętność komunikowania się w języku angielskim. Dzięki wspólnemu projektowi poznamy siebie nawzajem, swoje szkoły, kultury, regiony, naturalne otoczenia oraz wymienimy doświadczeniami.

Od 25-29 kwietnia 2016 r. w naszym gimnazjum odbywa się międzynarodowe spotkanie podczas, którego gościmy delegację francuską i grenlandzką. Przyjechało do  nas 14 uczniów i 4 nauczycieli. Zaplanowana jest praca nad projektem, wycieczki edukacyjne i spotkania integracyjne. Dziś, tj. 25.04.2016 r., podczas oficjalnego spotkania wszystkie szkoły zaprezentowały swoje dokonania projektowe, pokazały, jakimi sposobami można wprowadzić naturę do swoich szkół.
Gdy my gościmy delegację z Francji i Grenlandii, czteroosobowa grupa z gimnazjum odwiedza partnerską szkołę w Saattut na Grenlandii, by zaprezentować Polskę, Chojnę i naszą szkołę. Dzięki nowoczesnym technologiom uczestnicy chojeńskiej ekspedycji przekazują nam niesamowite wrażenia z podróży i pobytu utrwalone obiektywem aparatu fotograficznego. Wyprawa zakończy się 4.05.2016 r.

Dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły udział w tym projekcie jest kolejnym wyzwaniem i ciekawym doświadczeniem. Mamy możliwość poznania innych kultur, porozumiewania się w języku obcym, odwiedzenia ciekawych miejsc, poszerzenia własnych zainteresowań oraz podzielenia się doświadczeniami.

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s